Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00
WięcejZwiń

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00
EN

Zakątek designu NowyModel.org

Dla dzieci, Dla młodzieży, Warsztaty, Wystawy

Stary Browar od lat znany jest z promowania i współpracy z polskimi designerami. Dotyczy to nie tylko projektantów mody czy biżuterii, ale także sztuki użytkowej: mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Tym razem nawiązał współpracę z lokalną fundacją NowyModel.org, która w jednym z licznych zakamarków Starego Browaru przygotowała alejkę ze swoimi projektami.
Można w niej zobaczyć ciekawe polskie projekty wzornictwa przemysłowego, a także na nich odpocząć. Odbędą się tu również warsztaty w czasie których dzieci zrobią m.in. ekolampę z cenionym na świecie designerem, Cyrylem Zakrzewskim.

Fundacja NowyModel.org to organizacja lokalna. Jej siedziba mieści się w Suchym Lesie koło Poznania i zrzesza wielu artystów z Wielkopolski, choć otwarta jest też dla projektantów z różnych stron kraju i świata.
Zajmuje się ona wdrażaniem do produkcji wybranych projektów nowoczesnych mebli oraz innych artykułów wyposażenia domu i ogrodu. Przywraca też do życia designerskie „perełki” z przeszłości, czyli meble zaprojektowane przez wybitnych twórców, które nigdy dotąd nie były produkowane lub zostały zapomniane, a dziś są klasykami wzornictwa.

Przez najbliższe tygodnie na balkonie w części Atrium Starego Browaru NowyModel.org przygotował alejkę z projektami współpracujących z nimi designerów.
|Znalazły się wśród nich m.in. projekty mistrzów, jak Regał o Zmiennych Wysokościach Rajmunda Teofila Hałasa, jednego z najwybitniejszych polskich designerów, założyciela Katedry Wzornictwa Przemysłowego w PWSSP w Poznaniu oraz wykładowcy na Wydziale Architektury i Wzornictwa w poznańskiej uczelni, Krzesło Kowalskiego z serii „Ikony polskiego designu”, Krzesło CD i Fotel Bujany Karola Starczewskiego, założyciela Fundacji, a także designerów młodszego pokolenia.

Jak mówią organizatorzy, „można je zobaczyć i zakochać się w nich od pierwszego wejrzenia albo przetestować, oswoić, polubić i… zamówić”. Ekspozycja przygotowana została przy współpracy z MakersLab zajmującym się urzeczywistnianiem nawet najtrudniejszych projektów wzornictwa przemysłowego, z którymi zgłaszają się do nich architekci i projektanci wnętrz.

To nie pierwsza współpraca Starego Browaru z NowyModel.org. Ich projekty pojawiły się na ostatniej edycji Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, odpowiadają też za wystrój butiku TUTU Polscy Projektanci (Atrium +2).


Warsztaty designu dla dzieci. Ekolampa.

28 i 29 stycznia odbędą się pierwsze z cyklu zajęcia dla dzieci. Poprowadzi je Cyryl Zakrzewski, uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (Japonia, Włochy, Słowenia, Austria), autor stałych instalacji w przestrzeni publicznej m.in. w Poznaniu i Tokio, absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP w Poznaniu.
Uczestnicy warsztatów zrobią lampę z papieru pochodzącego z recyclingu.

Terminy: 28 stycznia (godz. 11:00-13:00 i 14:00-16:00), 29 stycznia (godz. 11:00-13:00)
Miejsce: Atrium +1
Dla kogo: dzieci od lat 5, praca w grupach do 15 osób.

Zapisy w Punktach Informacyjnych Starego Browaru osobiście, telefonicznie: 61 667 14 00 i 61 859 60 50 lub e-mailem: informacja@starybrowar5050.com.

nowymodel-txt

Zostaw swój adres e-mail, a 24h przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia otrzymasz przypomnienie.

Zobacz także

Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00

Niniejszy serwis używa plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Dowiedz się więcej.

Amatorów pysznych ciast zapraszamy do kawiarni w Starym Browarze.