Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00
WięcejZwiń

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.09:00-21:00
EN

Wystawa „Björk Digital”

Art & Fashion Forum, Rozrywka, Spotkanie, Sztuka, Wystawa

Coraz częściej wychodząca zupełnie poza ramy tradycyjnej muzyki, islandzka artystka Björk, tym razem zaprasza swoją publiczność w zupełnie nową rzeczywistość. W rytm muzyki wokalistki, wkraczamy w wirtualną przestrzeń, pełną niespotykanych rozwiązań i efektów o nazwie „Björk Digital”.

Wystawa gościła do tej pory jedynie Londynie, Sydney i Tokio. Połączenie muzyki, sztuki i nowoczesnych technologii to niesamowity obraz, wywołujący w odbiorcach skrajne emocje. To, o czym mówi się głośno w kontekście całego projektu to fakt, że artystce udało się nie zatracić ludzkiego wymiaru sztuki, mimo wykorzystania tak nowoczesnego sprzętu do jego realizacji.

Wystawa zwyczajnie szokuje i był to główny zamysł artystki. Widzowie uczestniczący w kilku performance’ach, na każdym kroku doświadczają zupełnie innych emocji. Zakładając specjalne okulary kreujące wirtualną rzeczywistość, przenoszą się do wnętrza ust, gdzie rozgrywa się scena najnowszego teledysku artystki. Ze słuchawek wydobywa się barwny głos Björk, który towarzyszy odbiorcom podczas całej „wycieczki” po jej wystawie.

Cały zamysł projektu to połączenie muzyki ze sztuką i nowoczesnymi technologiami w których tak lubuje się artystka. Prócz niesamowitych realizacji teledysków na kinowych ekranach, których widok przyspiesza bicie serca, najbardziej wyjątkowym zjawiskiem okazują się awatary jej samej. Śpiewają i podchodzą tak blisko, że ma się niemal wrażenie, iż Björk jest na wyciągniecie ręki. Absolutnym hitem okazał się także występ emitowany w Tokio jako pierwszy w historii, transmitowany na żywo w technologii 360 stopni. Cała wystawa zdaje się pochodzić niemal z innego świata technologii, pełnego wielorakich sprzętów, z których korzystać mogą wszyscy odwiedzający, a na dodatek doświadczać i odkrywać dzięki nim sztukę w zupełnie innym wymiarze.

Wystawa Bjork Digital - plakat

Islandia zainspirowała również Adama Woźniaka – barmana Hotelu Blow Up Hall 5050, który stworzył drinka zwanego Björk!

Kraina ognia i lodu to niesamowite połączenie żywiołów, będące jednocześnie niezwykłą inspiracją artystyczną, o czym można się przekonać odwiedzając wystawę „Björk Digital”. Przez cały październik zapraszamy do degustacji specjalnego koktajlu o nazwie „Björk”. Drink jest swoistą alegorią lodowca, stanowi wstęp do krainy niezwykłej sztuki, wykraczającej poza wszelkie schematy.

Zapraszamy do Baru Blow Up Hall 5050 (wejście koło Werandy Lunch & Wine na Dziedzińcu Sztuki) przez cały październik.

DSC_0318 M.Zakrzewski M.Zakrzewski

_______________________________________________________________

REGULAMIN ZWIEDZANIA WYSTAWY BJÖRK DIGITAL

Informacje ogólne:

1. Wystawa jest otwarta dla zwiedzających przez 7 dni w tygodniu w galerii na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru (wejście od strony Parku).
2. Szczegółowe informacje dotyczące dni i godzin otwarcia podawane są na stronie internetowej www.bilety24.pl, www.starybrowar5050.com oraz w lobby galerii na Dziedzińcu Sztuki.
3. Wejście na wystawę jest odpłatne i wymaga zakupienia biletu. Bilety i cennik biletów dostępne są na stronie internetowej www.bilety24.pl.
4. Wejście na wystawę jest jednorazowe, po przekroczeniu „bramek wyjścia” nie ma możliwości ponownego wejścia w ramach tego samego biletu.
5. Zwiedzanie wystawy odbywa się pod opieką pracownika obsługi wystawy.
6. Oprowadzanie po wystawie odbywa się co 20 minut. Specyfika wystawy wymaga rozpoczęcia oprowadzania punktualnie o wyznaczonej godzinie.
7. Zwiedzanie wystawy odbywa się w grupach maksymalnie 12-osobowych.
8. Wejście dzieci na wystawę jest możliwe wyłącznie powyżej 13 roku życia, za zgodą i pod opieką osób pełnoletnich.

Rodzaje biletów:

Bilety zróżnicowane są pod kątem godzin zwiedzania na:
1. Bilety obowiązujące do godziny 15:40.
2. Bilety obowiązujące po godzinie 16:00.

Zasady przebywania zwiedzających na terenie wystawy:

1. Zabrania się wchodzenia na teren wystawy w okryciach wierzchnich typu kurtka, płaszcz i podobne. Okrycia wierzchnie należy pozostawić w udostępnionej dla zwiedzających szatni.
2. Zabrania się wejścia na teren wystawy z torbami, torebkami, plecakami, parasolami, a także innymi podobnymi przedmiotami. Przedmioty, o których mowa w zdaniu poprzednim, należy pozostawić  w udostępnionej dla zwiedzających szatni.
3. Dowodem przyjęcia rzeczy do szatni jest wydana zwiedzającemu przywieszka z numerem.
4. Dzieci na terenie wystawy pozostają pod opieką osób pełnoletnich.
5. Podczas zwiedzania należy stosować się do uwag i zaleceń pracowników obsługi wystawy, którzy wyposażeni są w identyfikatory.
6. Zwiedzającym znajdującym się na terenie wystawy zakazuje się wszelkich zachowań niebezpiecznych dla innych zwiedzających i wyposażenia wystawy.
7. Zwiedzający ponoszą odpowiedzialność za wszelkie wyrządzone przez siebie (lub/i dzieci pozostające pod ich opieką) szkody i zniszczenia elementów wystawy.
8. Wszelkie awarie, uszkodzenia i zniszczenia należy niezwłocznie zgłaszać pracownikom obsługi wystawy.
9. Na terenie wystawy obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.
10. Na terenie wystawy obowiązuje całkowity zakaz nagrywania i fotografowania.

Dziękujemy i życzymy wspaniałych wrażeń!

Zostaw swój adres e-mail, a 24h przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia otrzymasz przypomnienie.

Zobacz także

Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.09:00-21:00

Niniejszy serwis używa plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Dowiedz się więcej.

Amatorów pysznych ciast zapraszamy do kawiarni w Starym Browarze.