Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00
WięcejZwiń

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.09:00-21:00
EN

Warsztaty New School

Art & Fashion Forum, Warsztaty

Jak co roku warsztaty New School w ramach Art & Fashion Forum przyjmują niezwykle praktyczny i kreatywny charakter. Poszczególne zajęcia odbędą się w dniach 9-19 października, a najlepszych uczestników poznamy podczas uroczystej gali – 21 października. W tegorocznej edycji do grona wybitnych mentorów New School Art & Fashion Forum dołączył Mariusz Przybylski, jeden z czołowych polskich projektantów, który w swojej estetyce łączy formy rzeźbiarskie z czystymi, modernistycznymi elementami. Jego kolekcje wyróżniają się najszlachetniejszymi tkaninami, bardzo wysoką jakością wykonania, a także misterną dbałością o detale.

Art & Fashion Forum i warsztaty New School to unikalny projekt nie tylko na skalę Polską, ale także światową i program na najwyższym poziomie. To wspaniałe, że jest w Polsce przestrzeń, w której młodzi twórcy mogą uzyskać realne wsparcie i inspirację od ludzi, którzy działają w biznesie mody i sztuki, a także spotkać się z autorytetami z branży, którzy mają doświadczenie na globalnym rynku. Dla wielu osób to może być przełomowy moment w ich działalności i prawdziwy bilet wstępu do świata mody, sztuki i fotografii, nie tylko na arenie Polski“ – mówi Mariusz Przybylski.

Zajęcia w ramach New School prowadzone są przez wybitnych praktyków z Polski i ze świata, niejednokrotnie związanych z AFF od samego początku trwania projektu. W tym roku warsztaty będą odbywać się w pięciu kategoriach: projektowanie mody, projektowanie biżuterii, ilustracja mody, fotografia i pisanie o modzie i poprowadzą je:

Fashion Design – Mariusz Przybylski
Fashion Jewellery – Anna Orska
Fashion Illustration – Olka Osadzińska
Fashion Writing – Piotr Zachara
Fashion Photography – Adam Pluciński i Marta Wajszczyk

Rekrutacja na warsztaty New School trwa od 25 sierpnia i zakończy się 24 września 2017 r. Wśród odnoszących sukcesy absolwentów warsztatów AFF są m.in. Agata Bieleń, Anka Letycja Walicka, Jacob, Fashion PR Girl, Ewa Stępnowska, Elena Ciuprina, Robert Karger, Magdalena Linke, Pat Guzik, Monika Czesak czy Łukasz Bliński.

Zadaniem rekrutacyjnym jest stworzenie pracy w wybranej kategorii: projektowanie ubioru, pisanie o modzie, ilustracja, projektowanie biżuterii, fotografia, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznego AFF – „AI – Cyber Creative”. Decyzję o zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach New School podejmują mentorzy prowadzący zajęcia, którzy wybierają do swojego zespołu po 8 osób. Aby powalczyć o miejsce w finałowej grupie, należy wykazać się w przygotowanej pracy kreatywnością, indywidualnością oraz oryginalnością interpretacji tematu. Informacje o warsztatach, w tym formularz aplikacyjny, znaleźć można na stronie www.starybrowar5050.com/aff.

Nagrody główne dla zwycięzców każdej z 5 kategorii to letni kurs mody na prestiżowym Central St. Martins College of Art & Design w Londynie, jednej z najlepszych uczelni modowych na świecie. Nagrodami dodatkowymi są staże u partnerów wydarzenia. Po zakończeniu warsztatów prace absolwentów New School zostaną również udostępnione publiczności w Starym Browarze, na Wystawie Laureatów New School w dniach 20 października – 11 listopada.

Mentorzy:

Adam Pluciński
Absolwent wydziału nowe media / fotografia poznańskiej ASP. Od 12 lat zainteresowany zjawiskiem mody, czynnie ją fotografuje. Pracował m.in. dla: Levi’s, Tatuum, W.Kruk, TVN, Solar, Reserved, Sezon Mag, Schon Magazine, Zuo Corp, Harper’s Bazaar, Muscat, Viva! magazine, Elle, Haratyk, PROSTO, Marta Gos, Magda Butrym, Cosmopolitan, Twój Styl, Grazia, Glamour, Pani magazine, Esquire, Le Petit Trou, Kmag, Vistula, Wólczanka, Noi.se magazine, Badura. W roli mentora warsztatów Art & Fashion w teamie z Martą Wajszczyk po raz drugi.

Marta Wajszczyk
Dyplomowana absolwentka i stypendystka francuskiej École Supérieure d’art et de Design d’Amiens oraz wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Z wykształcenia grafik. Pracuje przy kreowaniu wizerunków polskich marek modowych i biżuteryjnych z ramienia MOVE-PICTURE. Współtworzyła kampanie między innymi dla: Adidas, Levi’s, Reebok, Reserved, Tatuum, Vistula, W.Kruk i YES. W roli mentora warsztatów Art&Fashion Forum w teamie z Adamem Plucińskim po raz drugi.

Piotr Zachara
Dziennikarz, wykładowca School of Form w Poznaniu. Od 20 lat pisze w polskiej prasie o kulturze i modzie. Był m.in. redaktorem mody w Twoim Stylu, z-ca red.naczelnej Elle i pierwszym redaktorem naczelnym InStyle. Aktualnie publikuje w polskiej edycji miesięcznika Harper’s Bazaar. W roli mentora warsztatów wystąpi po raz pierwszy.

Anna Orska
Od kilkunastu lat pracuje jako projektant biżuterii. Doświadczenie zdobywała w największych firmach w Polsce i za granicą, a od kilku lat tworzy oryginalne koncepcje pod autorską marką ORSKA. Jej prace były wystawiane w Nowym Jorku, Mediolanie i Berlinie. Odkąd ukończyła doktorat na Wydziale Biżuterii w Łodzi wykłada na wyższych uczelniach, a od kilku edycji także na AFF. Zaprojektowaną przez Annę Orską biżuterię mają w kolekcji m.in.: Sharon Stone, Andie MacDowell, Grażyna Kulczyk, Nina Terentiew czy Grażyna Torbicka. W roli mentora warsztatów wystąpi po raz ósmy.

Olka Osadzińska
Na stałe mieszka w Berlinie, gdzie współpracuje m. in. z prestiżowym dziennikiem Die Welt tworząc ilustracje dla niedzielnego wydania gazety. W swoim portfolio ma współpracę z magazynami takimi jak Glamour, Harper’s Bazaar, Viva! Moda, Twój Styl, K MAG, publikacjami wydawnictwa Conde Nast, De la Reppublica, Highsnobiety, a także z firmami Reebok, MCM, HTC, Mercedes-Benz, Nike, Max Factor, Hugo Boss czy Jägermeister. Projektowała wzory graficzne dla ubrań PROSTO, Nove, Dim Mak Collection i Reni Jusis. Prezentowała swoje prace w Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz na międzynarodowych wystawach „Design for Freedom – Freedom for Design”, „Design in Poland”, „Ilustracja PL”. Nominowana do nagrody Kobieta Roku Glamour w Kategorii „Kreatywna w Biznesie“ za koncepcję i realizację projektu Art Yard Sale. W roli mentora warsztatów wystąpi po raz trzeci.

Mariusz Przybylski

Rzeźbiarskie formy połączone z czystymi, modernistycznymi elementami określają styl Mariusza Przybylskiego. Jego estetyka łączy ze sobą nowatorskie podejście do mody z klasyką. To z jednej strony bardzo zdecydowana, nonszalancka twórczość, która splata się z nostalgią i wielką wrażliwością. Kolekcje Mariusza Przybylskiego uszyte są z najszlachetniejszych tkanin i charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, a także misterną dbałością o detale.

Zostaw swój adres e-mail, a 24h przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia otrzymasz przypomnienie.

Zobacz także

Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.09:00-21:00

Niniejszy serwis używa plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Dowiedz się więcej.

Amatorów pysznych ciast zapraszamy do kawiarni w Starym Browarze.