Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00
WięcejZwiń

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00
EN

Młodzi wirtuozi na Szachownicy – 30.04

Koncert

Jeszcze więcej muzyków w Starym Browarze
9. edycja Młodych wirtuozów na Szachownicy

26 marca rozpoczęła się 9. edycja Młodych wirtuozów na Szachownicy. Tym razem najzdolniejsi poznańscy muzycy młodego pokolenia zaprezentują się w zespołach: od duetów przez big-band, po 40-osobowy występ musicalowy!
Posłuchać ich będzie można w każdą ostatnią niedzielę miesiąca aż do wakacji, a pomiędzy ich koncertami w pozostałe niedzielne popołudnia dla gości Starego Browaru grać będzie Sławomir Sikora.


Najbliższy koncert Młodych wirtuozów na Szachownicy odbędzie się w niedzielę 30 kwietnia o godz. 16.00.

30 kwietnia – Muzyka kameralna w wykonaniu duetów, trio i kwartetów, część 1
Swoje umiejętności zaprezentują uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Usłyszeć będzie można m.in. duety wiolonczelowo-gitarowe, gitarowo-fletowe, fletowo-fortepianowe oraz tria na instrumenty dęte drewniane oraz smyczkowe z fortepianem.


„Cieszę się, że od czterech lat udaje nam się regularnie prezentować zdolną młodzież ze wszystkich poznańskich szkół muzycznych i to w coraz odważniejszych odsłonach” – mówi Filip Wałcerz, pomysłodawca i kurator całego cyklu, a także ceniony pianista.
„Początkowe edycje rozpoczynaliśmy od solowych występów, a tej wiosny pojawi się po raz pierwszy big-band oraz wokalno-muzyczna, licząca ponad 40 osób grupa z repertuarem z musicalu powstałego na podstawie słynnych „Producentów” Mela Brooksa. To widowisko skierowane zwłaszcza w stronę wielbicieli musicali, broadwayowskich przebojów i teatru muzycznego.” – zdradza kurator.

Tradycyjnie na słuchaczy będą czekać miejsca siedzące na zaaranżowanej specjalnie widowni oraz w okolicznych lokalach: Petit Paris, lodziarni Ghiacci czy otwierającej się na przełomie marca i kwietnia przy Szachownicy Cukierni Karpicko.

Partnerem wydarzenia jest salon Mx music (Pasaż +2). Dostarcza on instrumenty: fortepian Yamaha Disklavier DU1E3 PE z wbudowanym, wzmocnionym systemem głośników oraz fortepian Yamaha GC2 PE, najpopularniejszy model tej marki, ceniony za świetne brzmienie i rezonans.

9. edycja Młodych wirtuozów na Szachownicy
marzec–czerwiec 2017, ostatnie niedziele miesiąca, godz. 16:00
Szachownica Starego Browaru, wstęp wolny, dla wszystkich

Nadchodzące koncerty:
28 maja – finał musicalu „Megaprodukcja”
25 czerwca – Muzyka kameralna w wykonaniu duetów, trio i kwartetów, część 2

wirtuozi-txt

Zostaw swój adres e-mail, a 24h przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia otrzymasz przypomnienie.

Zobacz także

Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00

Niniejszy serwis używa plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Dowiedz się więcej.

Amatorów pysznych ciast zapraszamy do kawiarni w Starym Browarze.