Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00
WięcejZwiń

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00
EN

Lubię – wystawa fotograficzna

Spotkanie, Wystawy

Odważni, twórczy, z pasją – takich ludzi od lat wspiera Stary Browar. Tym razem jego gośćmi będą Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak, właściciele „La Ruiny” i „Raju”, bez których mało kto potrafi sobie wyobrazić dziś poznańską Śródkę. W Starym Browarze odbędzie się spotkanie autorskie prowadzone przez Małgorzatę Mintę, autorkę bloga „Minta Eats” i dziennikarkę „Gazety Wyborczej”. W przestrzeniach Atrium stanie również wystawa przybliżająca najnowszy projekt restauratorów – „Lubię”.

Czym jest „Lubię”
Przez samych autorów „Lubię” nazywane jest „Atlasem z przepisami”. To ponad 300 stron ze zdjęciami ze wspólnych podróży po świecie, opowieści o nich samych, gościach i przyjaciołach kultowej kawiarni i restauracji na Śródce oraz – oczywiście – przepisów. To rzecz do czytania, przeglądania i gotowania.
Została wydana przez autorów i właścicieli „La Ruiny” oraz „Raju” Monikę Mądrą-Pawlak i Jana Pawlaka samodzielnie, aby uniknąć presji wydawców i przełożyć na papier dokładnie to, czym pragną się podzielić, tak samo jak z przygotowywanym przez nich jedzeniem. Dostępna jest w ich lokalach oraz wybranych księgarniach, m.in. w słynnej nie tylko w Poznaniu Bookarest, mieszczącej się w Starym Browarze.
O wyjątkowości projektu może też świadczyć mocny zespół jego patronów: Wysokie Obcasy, Kukbuk, National Geographic Traveller, Kuchnia+ i Zwykłe Życie, a ostatnio także Bookarest i Stary Browar.

„Jest tam i o mnie, bo gdyby nie oni, moje życie nie stanęłoby pewnego dnia na głowie, a ja nie zaczęłabym myśleć o Poznaniu jak o drugim domu. Ich podróżowanie i pomysł na sposób, w jaki odkrywają świat, jest specyficzny: szukają „najprawdziwszego”, „najlepszego”: klimatu, jedzenia i ludzi, którzy go tworzą.” – pisze Eliza Mórawska z White Plate.

lubie-txt-1

Spotkanie z autorami
22 lutego o godz. 18:00 w Słodowni +1 odbędzie się spotkanie z Moniką Mądrą-Pawlak – autorką ponad 70 receptur i Janem Pawlakiem – autorem zdjęć w „Lubię”. Opowiedzą oni o wojażach po świecie, odkrywaniu nowych smaków i lądów, o Śródce, knajpach i kolejnych, podróżniczych planach.
W czasie spotkania będzie można nabyć książkę, otrzymać dedykację i porozmawiać z autorami. Później wydawnictwo dostępne będzie w księgarni Bookarest (Atrium 0) do wyczerpania nakładu. Wstęp wolny.

Wystawa fotograficzna
Od 22 lutego do 15 marca w Atrium Starego Browaru, w pobliżu rzeźby Igora Mitoraja, będzie można obejrzeć kilkadziesiąt fotografii z „Lubię”. Przedstawiają one spotkanych ludzi, krajobrazy, miejsca, potrawy z odwiedzonych przez Monikę i Jana krajów, m.in. Boliwii, Hongkongu, Izraela, Kambodży, Kuby, Laosu, Maroka, Peru, Portugalii, Sri Lanki, Szwecji, Tajlandii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Włoch i z poznańskiej Śródki.
Wstęp wolny, wystawa otwarta w godzinach działania Starego Browaru.

Małgorzata Minta (Minta Eats)
Prowadząca spotkanie autorskie jest autorką popularnego bloga Minta Eats, dziennikarką, pasjonatką podróży i dobrej kuchni. Na co dzień związana jest z „Gazetą Wyborczą”, ale swoimi kulinarnymi inspiracjami dzieli się także na łamach „Magazynu USTA”, „Magazynu WINO” czy „Food Service Polska”.
Jej prowadzony od 2009 roku blog Minta Eats jest skarbnicą wyjątkowych przepisów i podróżniczym pamiętnikiem, inspirującym czytelników do zwiedzania świata za pomocą zmysłu smaku.

„Chętnie wspieramy poznańskie inicjatywy, które łączy talent, ciężka praca i dążenie, żeby tworzyć coś, co sprawi największą przyjemność innym. Jest to bliskie DNA Starego Browaru.” – mówi Joanna Tupalska, Creative Marketing Manager Starego Browaru.
„Od lat promujemy związanych z Poznaniem twórców, jak Filip Springer, czy wielkopolskich designerów, np. w Atrium można oglądać teraz prace projektantów związanych z Fundacją Nowymodel.org. Regularnie spotyka się u nas lokalne, obecnie jedno z najprężniejszych w Polsce, biznesowe środowisko start-upowe, od lat gościmy też utalentowane dzieci i młodzież z poznańskich szkół muzycznych w ramach koncertów „Młodzi wirtuozi na Szachownicy”.
Cieszymy się, że do tego grona dołączają twórcy „La Ruiny” i „Raju”. To miejsca z duszą, podobnie jak Stary Browar realizujące się poprzez ambitne cele na co dzień, z pasją dzielące się owocami swojej pracy, filozofią i pomysłem na lepsze życie. Dzięki takiemu podejściu powstają wyjątkowe miejsca. Wiele takich autorskich konceptów kulinarnych znajduje się w Starym Browarze, by wymienić Werandę, Projekt Kuchnia, Piano Bar, Le Targ, Petit Paris, Ghiacci czy Blow Up Hall 5050 z chefem Tomaszem Purolem”
– dodaje Joanna Tupalska.

„Lubię”. Wystawa fotograficzna i spotkanie autorskie.
22 lutego – 15 marca
Atrium 0
Wstęp wolny

lubie-txt-2-2

Zostaw swój adres e-mail, a 24h przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia otrzymasz przypomnienie.

Zobacz takżeGodziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00

Niniejszy serwis używa plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Dowiedz się więcej.

Amatorów pysznych ciast zapraszamy do kawiarni w Starym Browarze.