StaryBrowar

Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00*
nd.10:00-20:00*
WięcejZwiń

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.09:00-21:00

* w pt. i sb. niektóre sklepy otwarte do 22:00

* w wolne nd. niektóre lokale będą czynne

EN

Festiwal Bajek

Dziecko

Dla dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów – w czerwcu 2018 odbędzie się pierwszy Festiwal Bajek organizowany przez Teatr Cortiqué w Poznaniu. Jego celem, oprócz dostarczenia doznań artystycznych, jest kształtowanie dialogu międzypokoleniowego, zgodnie z hasłem przewodnim wszystkich festiwalowych wydarzeń – “Bajka łączy pokolenia”.

Od 15 do 18 czerwca 2018 roku w Poznaniu odbędzie się Festiwal Bajek organizowany przez Teatr Cortiqué we współpracy z Teatrem Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu oraz Teatrem Animacji w Poznaniu. Wydarzenia festiwalowe wyjdą jednak poza teatralne sale i wkroczą w przestrzeń miejską.

Festiwal rozpocznie Parada Bajkowych Postaci złożona z przebranych za bajkowych bohaterów uczniów poznańskich szkół, przy wtórze Orkiestry Vivat!, która rozpocznie się w Starym Browarze, a zakończy w Bibliotece Raczyńskich na wspólnym czytaniu bajek. Wystawionych zostanie sześć spektakli: “Tropem Białej Sowy” oraz premierowy “Naturalion dookoła Świata” Teatru Cortiqué, “Opowieści z Niepamięci” Teatru Animacji, “Kto się boi wysokiego C” oraz “Bajka baletowo” Teatru Wielkiego, “Bajka o szczęściu” TeatRyle; dwa koncerty: “Bajka Symfonicznie” Sinfonietta Polonia, koncert zespołu Studio Accantus; dwa występy storytellingowe Karawany Opowieści oraz dwa mini-spektakle lalkowe Łukasza Puczki oraz cztery warsztaty tematyczne – m.in. z Anną Seniuk czytającą bajki. Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs na najlepszy kostium bajkowej postaci organizowany we współpracy z EMPIKIEM. Poszczególne działania festiwalowe skierowane będą do konkretnych grup wiekowych, w tym seniorów, których aktywny udział w ofercie festiwalowej ma docelowo mieć długofalowe korzyści.

Teatr Cortiqué, instytucja organizująca Festiwal Bajek to nowe miejsce na mapie Poznania, jednak jego powstanie poprzedziły długie lata pracy i poszukiwań twórczych tancerki i choreografki Anny Niedźwiedź, która stworzyła autorską koncepcję kształcenia dzieci poprzez taniec, nazwaną przez nią Szkołą Sztuk. Teatr Cortiqué jest efektem podążania za potrzebami uczniów i rozwojem ich talentów oraz krokiem milowym w rozwoju Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. Jest także pierwszym w Polsce teatrem, który prezentuje efekty pracy uczniów szkoły baletowej podczas w pełni profesjonalnych spektakli.

Festiwal Bajek
15-18 czerwca

Zostaw swój adres e-mail, a 24h przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia otrzymasz przypomnienie.

Zobacz także

Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00*
nd.10:00-20:00*

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.09:00-21:00

Niniejszy serwis używa plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Dowiedz się więcej.

Amatorów pysznych ciast zapraszamy do kawiarni w Starym Browarze.