Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00
WięcejZwiń

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00

DOoKOŁA

Dla dzieci, Warsztaty

Art Stations Foundation oraz Stary Browar zapraszają na dwa premierowe pokazy interaktywnej instalacji DOoKOŁA autorstwa Hanny Kaneckiej i Aleksandry Bożek-Muszyńskiej. Odbędą się w sobotę 14 stycznia o godz. 11.00 i 13.00.
Bilety w cenie 20 zł (wejściówka dla dziecka oraz opiekuna) dostępne do nabycia w Punktach Informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na ebilet.pl.

DOoKOŁA proponuje choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem uczestnicy zachęcani są od samego początku do wejścia na scenę.
Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

Instalacja stwarza dorosłym uczestnikom okazję do rozwiania własnej ekspresji, wyrażania czułości oraz pogłębiania otwartości na świat i drugiego człowieka. A najlepszymi przewodnikami po tym świecie są przecież dzieci. To one, swoim spontanicznym działaniem, wciągają dorosłych do twórczej zabawy.
DOoKOŁA powstało z wdzięczności wobec dzieci za ich wrodzoną mądrość. Uczestnicy zaproszeni są do wspólnego odkrywania łagodnego, niespiesznego i wielowarstwowego świata.

Podczas spektaklu animowana jest seria zdarzeń, mających na celu stworzenie rodzicom okazji do przyjrzenia się własnym trudnościom w otwartości na świat i drugiego człowieka, ekspresji i czułości. Okazuje się, że najlepszym przewodnikiem po tym świecie, najbardziej pierwotnych przecież ludzkich potrzeb, są dzieci. One czują się tu świetnie i wciągają dorosłych do twórczej zabawy!
Instalacja zbliża rodziców do ich wewnętrznego dziecka i pogłębia relację. DOoKOŁA jest uważnie skomponowanym teatralnym krajobrazem o wielu warstwach: wizualnej, dotykowej, słuchowej, stymulującej fizyczny ruch i zaangażowanie sensoryczne uczestników. Rozpościera przed widzami serię staranie dobranych, wewnętrznie powiązanych zdarzeń, mających na celu pobudzenie ciekawości, stymulację percepcji oraz wciągnięcie dzieci i ich opiekunów w obszar fizycznego działania.

DOoKOŁA pragnie w sposób artystyczny podjąć krytyczną myśl dotyczącą koncepcji sztuk performatywnych kierowanych do najmłodszych widzów i jest przykładem działania artystycznego postrzegającego taniec i choreografię w jej szerszym znaczeniu – jako jednocześnie artystycznego i społecznego doświadczenia.
Artystki pragną pobudzić specyficzną jakość relacji rodzic – dziecko poprzez skomunikowanie opiekunów z ich własną, wewnętrzną, dziecięcą częścią. Celem pośrednim instalacji jest więc stworzenie sytuacji, w której rodzic będzie miał okazję wzmocnić swoją obecność fizyczną, obudzić ciało reagując na działania oraz zjawiska zachodzące w instalacji. Danie rodzicom okazji do pracy z własnymi napięciami przekłada się bezpośrednio na ich dzieci, których główny przewodnik po życiu staje się bardziej uważny, komunikatywny, pewniejszy siebie, czuły, responsywny, czujący własne potrzeby – a co za tym idzie, „mieszczący” potrzeby dziecka.

Projekt autorstwa Hanny Kaneckiej i Aleksandry Bozek-Muszyńskiej jest konsekwentnym artystycznie krokiem na drodze długotrwałych poszukiwań naukowych i choreograficznych w dziedzinie artystycznej pracy z dziećmi. Zainteresowane sztukami performatywnymi dla najmłodszych odbiorów, obie autorki zgłosiły się na coaching uczący konkretnych narzędzi w tym właśnie zakresie, zorganizowany przez Art Stations Foundation w ramach Alternatywnej Akademii Tańca 2015.
Gdy parę miesięcy później fundacja ogłosiła konkurs na projekt spektaklu dla dzieci od 0-6 lat, ich propozycja okazała się najlepszą spośród zgłoszeń. Realizacja ich projektu, pod artystyczną opieką Daliji Aćin Thelander – jednej z najbardziej oryginalnych twórczyń światowego teatru dla najmłodszych dzieci (autorki chociażby, dobrze znanej w Poznaniu, instalacji Baby Space) – będzie okazją do skorzystania z jej ogromnej wiedzy i zaszczepienia innowacyjnych metod kreatywnego działania w artystkach.

asf-dookola-txt

Hanna Kanecka – teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Rektora UAM za wyniki naukowe, stypendium Erasmus (dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie) oraz stypendium częściowego Alternatywnej Akademii Tańca 2016 (ASF by Grażyna Kulczyk).
Pracę magisterską poświęciła badaniu statusu obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów, obecnie pracuje nad doktoratem podejmującym praktyki umieszczania na scenie zwierząt. Działa zarówno w obszarze teorii sztuk performatywnych, jak i praktyki tańca współczesnego oraz teatru fizycznego. Jej zainteresowania badawcze i twórcze dotyczą styku performatyki i psychoanalizy.
Jest autorką i wykonawczynią monodramu „Nie przyj”, podejmującego doświadczenie ciąży i macierzyństwa. Obecnie uczestniczy w rocznym kursie choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum”, organizowanym przez warszawskie Centrum w Ruchu.

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu.
Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 i 2016 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem.
Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo „I know №Thing” na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu.
Jako freelancer współpracował m.in. z: Rebeccą Lazier („There Might Be Others”), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim („Bataille i świt nowych dni”), czy Yoshiko Chumą („Dead end – Ponderosa”).

DOoKOŁA
Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci
14 stycznia (sobota), godz. 11.00 i 13.00
Studio Słodownia +3, instalacja dla dzieci w wieku od 2 do 5,5 lat
Wstęp: 20 zł (dziecko + rodzic), czas trwania: 50 min
Bilety do nabycia w Punktach Informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na ebilet.pl

Spektakl według zwycięskiego projektu w ogłoszonym przez Art Stations Foundation Konkursie na projekt spektaklu dla dzieci w przedziale wiekowym 0-6 lat

asf-dookola-txt-2

Zostaw swój adres e-mail, a 24h przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia otrzymasz przypomnienie.

Zobacz takżeGodziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00

Niniejszy serwis używa plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Dowiedz się więcej.

Amatorów pysznych ciast zapraszamy do kawiarni w Starym Browarze.