Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00
WięcejZwiń

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00

Lajsnij se knipę!

Dla dzieci, Zabawki

Księgarnia Bookarest (Atrium 0) zachęca małych i dużych czytelników, by lajsnęli se knipę Książę Szaranek” – czyli, w tłumaczeniu z gwary wielkopolskiej, zakupili książkę „Mały Książę”.

Za gwarowe tłumaczenie „Księcia Szaranka” odpowiada Juliusz Kubel. Przygody tego wyjątkowego chłopca zna cały świat, jednak w tym tłumaczeniu jest historią pisaną na nowo.
„To co jezd nojwożniejsze, jezd do ócz nie do zobaczynio”. Czy ten fragment brzmi znajomo? Ależ tak – to najbardziej znany cytat z „Małego Księcia” przetłumaczony na… gwarę wielkopolską.

Niełatwego zadania przełożenia słynnej książki na gwarę podjął się mistrz poznańskiej mowy, pisarz i publicysta Juliusz Kubel.
„Książę Szaranek” z pewnością rozbawi wszystkich starszych i młodszych wielbicieli „Małego Księcia” (bo kto słyszał o „wężu boa, co śrutuje swoją ofiarę wew cołkiyj postaci”?). Książka w przekładzie nie straciła jednak nic z filozoficznego charakteru oryginału.

Dla tych, którzy nie najlepiej radzą sobie z gwarą, autor przygotował specjalny słowniczek, a całość książki przeczytał na dołączonym audiobooku.

Bookarest poleca!

BOOKAREST

Zostaw swój adres e-mail, a 24h przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia otrzymasz przypomnienie.

Zobacz takżeGodziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00
nd.10:00-20:00

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.10:00-21:00

Niniejszy serwis używa plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Dowiedz się więcej.

Amatorów pysznych ciast zapraszamy do kawiarni w Starym Browarze.