StaryBrowar

Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00*
nd.10:00-20:00*
WięcejZwiń

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.09:00-21:00

* w pt. i sb. niektóre sklepy otwarte do 22:00

* w wolne nd. niektóre lokale będą czynne

EN

Czas wolny

Sztuka

Program wystaw skupia się na prezentacji najważniejszych i najciekawszych nurtów sztuki współczesnej. Jego misją jest wspieranie rozwoju i promocja interdyscyplinarnego, żywego dialogu pomiędzy artystami, krytykami sztuki, naukowcami oraz szeroką publicznością. Program Art Stations jest w dużej mierze zainspirowany zbiorami z prywatnej Kolekcji Grażyny Kulczyk, a jego istotna część oparta jest na innowacyjnych zestawieniach sztuki współczesnej (zarówno międzynarodowej, jak i polskiej), ilustrujących najnowsze trendy oraz poszukiwania estetyczno-filozoficzne.

Formuła ekspozycji dzieł w przestrzeniach galerii Art Stations oparta jest na odważnej promocji sztuki współczesnej, przełamującej wszelkie stereotypy, zwłaszcza w dziedzinie jej odbioru. Stąd też Art Stations aktywnie wspiera nowe, śmiałe, otwarte strategie kuratorskie.

Ambicją Art Stations jest ciągłe wzbogacanie pulsującego artystycznym życiem centrum Starego Browaru, umożliwianie spotkań oraz bezpośrednich konfrontacji publiczności z pracami wielu wybitnych twórców polskich i międzynarodowych. Realizację tego zamysłu umożliwia także rola Art Stations jako animatora sztuki w przestrzeni publicznej i handlowej Starego Browaru, czego przykładem jest prezentacja wielkoformatowych rzeźb i instalacji poza budynkiem galeryjnym. Bezpośrednie nawiązanie dialogu z szerokim gronem widzów – miłośników sztuki – oraz misja krzewienia wiedzy na temat sztuki współczesnej to jedne z głównych elementów programu wystawienniczego Art Stations.

Dzieła sztuki

Thsuki-no-hikari (Blask Księżyca)

Monumentalna rzeźba Igora Mitoraja „Blask Księżyca” przedstawia fragment ludzkiej twarzy na wzór antycznych posągów herosów. Z jednej strony ujawnia fascynację artysty kulturą antyczną, z drugiej stanowi niezwykłe połączenie tradycji z nowoczesnością.

Igor Mitoraj zasłynął jako autor monumentalnych rzeźb eksponowanych w przestrzeniach miast na całym świecie.

Konflikt między dobrem a złem

„Konflikt między dobrem a złem” Piotra Kurki to czarno-biała ławka zbudowana z marmuru. Na białej części ławki została umieszczona figura kruka. Praca obrazuje stan walki pomiędzy ciemną i jasną stroną doświadczanej przez nas rzeczywistości.
Piotr Kurka to rzeźbiarz mieszkający i pracujący w Poznaniu, był współtwórcą legendarnej grupy Koło Klipsa.

Opertus Lunula Umbra (Ukryty Cień Księżyca)

Rzeźba Choe U-Ram’a została zrealizowana na V Biennale w Liverpoolu (2008). „Ukryty Cień Księżyca” to dzieło zainspirowane obserwacją zjawisk naturalnych. Prezentowaną w przestrzeni Pasażu rzeźbę cechuje delikatność i dbałość o szczegół. Zawieszona w powietrzu, kinetyczna konstrukcja sprawia wrażenie organicznej formy. Praca jest kontynuacją wcześniejszych wielkoformatowych instalacji artysty.

Citta Gentile (Przyjazne Miasto)

Alessandro Mendini to jeden ze światowej czołówki artystów zajmujących się designem. Rzeźby eksponowane w Starym Browarze to instalacja „Citta Gentile” („Miasto Przyjazne”), która została przygotowana specjalnie dla tej przestrzeni na restrospektywną wystawę artysty w Poznaniu w 2004 roku, inicjującą działania Art Stations Foundation.

Rzeźby obrazują koncepcję Mediniego, który przestrzeń publiczną traktuje jako obiekt o silnym wyrazie estetycznym, z całym bogactwem jej form i kolorów. „Citta Gentile” towarzyszy napisany przez artystę tekst będący zbiorem filozoficznych pytań o kondycję człowieka we współczesnym świecie.

Henyo-Penyo Myomyonmyo

Rzeźba „Henyo-Penyo Myomyonmyo” to dzieło japońskiego artysty Mr., który swoją obecność na międzynarodowej scenie sztuki współczesnej zaznaczył jako autor kolekcji rysunków dziewczynek przypominających postaci z komiksowego świata mangi. Początkowo szkicował je na odwrocie rachunków zbieranych przy codziennych zakupach. Artysta, inspirując się animacją, wykorzystuje w swojej twórczości różne techniki: rysunek, malarstwo czy rzeźbę. Jest także performerem.

Relief fasady

Fasada Pasażu Starego Browaru to wspólne dzieło projektantów Studia ADS i artysty Adama Garnka.

Architekci stworzyli szklaną bryłę podzieloną kilkupiętrowymi, poziomymi pasmami. Fasada zamknięta jest z obu stron ceglanymi wieżami, zwieńczonymi szklanymi hełmami. Wewnątrz umieszczona jest instalacja świetlna, która w nocy zamienia fasadę w migotliwą, półprzezroczystą kurtynę mieniącą się w mroku.

Kufel

Wykonany z brązu kufel został zaprojektowany przez Wojciecha Kujawskiego z okazji otwarcia Pasażu.

Uroczyste odsłonięcie tej nietypowej rzeźby wiązało się z ustanowieniem aż dwóch rekordów Guinessa - największego kufla oraz ilości wypitych z niego litrów piwa.

Kufel ozdobiony jest sześcioma wyrzeźbionymi postaciami.

Torso del lago (Tors nad jeziorem)

Rzeźby Igora Mitoraja, wykonane w brązie, inspirowane są klasyczną rzeźbą grecką i renesansową, w której artysta dostrzega uniwersalne odniesienia także do kondycji współczesnego człowieka. Głównym tematem jego prac jest ludzkie ciało, jego piękno i kruchość, oraz głębsze aspekty ludzkiej natury, które pod wpływem czasu ulegają wynaturzeniu.

Odwołując się (niekiedy dosłownie, przez tytuły) do mitologii lub historii Grecji i Rzymu, niejako „cytuje” piękno i idealne proporcje rzeźb klasycznych, jednocześnie uzmysławiając odbiorcy ich ludzką naturę i niedoskonałość poprzez umyślne pęknięcia, uszkodzenia posągów oraz ich fragmentaryczność.

Eros alato (Eros skrzydlaty)

Rzeźba, 1984
Autor: Igor Mitoraj

Bez tytułu

Kolumny autorstwa Leona Tarasewicza to wyjątkowy przykład polskiej sztuki współczesnej. Instalacja powstała z okazji obchodów 750-lecia Miasta Poznania na kolumnach Teatru Wielkiego w Poznaniu, które posłużyły jako płótno do pracy malarskiej. Na 54 kręgach artysta namalował żółto–zielone pasy, które przez miesiąc zdobiły fasadę opery. Obecnie ożywiają przestrzeń schodów ruchomych w Atrium Starego Browaru.

Untitled (The Year We Made Contact)

Piotr Uklański jest polskim artystą mieszkającym w Nowym Jorku, który zdobył światową sławę w połowie lat 90. Praca Untitled (The Year We Made Contact), 2010 eksponowana nad schodami hotelu Blow Up 5050, została zaprezentowana pierwszy raz na Whitney Biennial w The Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku. Obiekt składa się z monumentalnej tkaniny, której estetyka nawiązuje do tej z teatru Kantora i Szajny. Jest ona tłem dla podwieszonego obrazu pt. „Czerwony Karzeł” („Red Dwarf “) , będącego symbolem gasnącej gwiazdy. Treść instalacji należy odczytywać poprzez symboliczne, mityczne i ironiczne odniesienia do kultury popularnej - sam tytuł pracy nawiązuje do filmu science - fiction z lat 80.

Bez tytułu

Rzeźb Sylwestra Ambroziaka nie sposób pomylić z pracami jakiegokolwiek innego artysty. Jego drewniane postacie charakteryzują się prymitywnymi kształtami: długimi kończynami, wielkimi łysymi głowami.

Figury są wyolbrzymione i potraktowane karykaturalnie. Ambroziak zaczynał od ilustrowania scen biblijnych (Adam i Ewa, Kain i Abel), ale celem jego sztuki jest zobrazowanie uniwersalnej opowieści o egzystencji człowieka. Postacie w jego pracach doświadczają cierpienia, są ułomne, ich godność i człowieczeństwo poddane są zniekształceniu, tak jak wygląd sylwetek. Widzowi trudno utożsamiać się z wizerunkami tych szpetnych drewnianych stworów, mimo że rozpoznaje w nich ludzi. Przerysowane formy figur Ambroziaka inspirowane są afrykańską i amazońską sztuka ludową. Przypominają rzeźbę archaiczną, czy prymitywną. Twórczość artysty można wpisać w nurt rzeźby ekspresjonistycznej.

Irrlichter

Umieszczona w holu recepcyjnym Blow Up 50 50 instalacja „Irrlichter” składa się z dwóch podłużnych fluorescencyjnych jarzeniówek, które dzięki specjalnemu napędowi mogą świecić się i obracać. Autorem pracy jest niemiecki artysta Sebastian Hempel, laureat wielu nagród artystycznych. Hempel tworzy przede wszystkim instalacje, w których szczególną rolę odgrywa ruch oraz wizualne i przestrzenne efekty świetlne.

Blow Up Commission

Instalacja Blow Up Commission została przygotowana przez Rafaela Lozano-Hemmera specjalnie dla Blow Up 50 50 i jest dostosowana do unikalnego charakteru jego wnętrza. Instalacja składa się z ekranów plazmowych, czujników ruchu, kamer i komputerów, które działają w interakcji z poruszającymi się we wnętrzach osobami. Ruch uruchamia mechanizm i jest projektowany na ekrany, które podzielone na dziesiątki małych kwadratów tworzą niezwykłą mozaikę symultanicznych obrazów. Rafael Lozano-Hemmer urodził się w Meksyku, obecnie mieszka i pracuje w Montrealu i Madrycie. Artysta wykorzystując robotykę i najnowsze technologie tworzy przede wszystkim rzeźby kinetyczne oraz instalacje w typie environments.

VB 43.019

Fotografia VB 43.019 jest efektem kolejnego zorganizowanego przez artystkę performance'u. Do udziału w kilkugodzinnej akcji tradycyjnie zostały zaproszone modelki ubrane jedynie w buty na wysokich obcasach.

Nie okazujące emocji kobiety, ustawione w galerii w określonym układzie ciał były przez cały czas trwania peformance'u obserwowane przez publiczność i fotografowane. Vanessa Beecroft w swoich realizacjach podejmuje dialog z uprzedmiotowieniem kobiecego ciała oraz z regułami jego ekspozycji, jakie panują w świecie mody i mediów.

VB 52.100 (Castello di Rivoli, Turin)

Monumentalna fotografia Vanessy Beecroft jest elementem dokumentacji performance przeprowadzonego przez autorkę w Castello di Rivoli w Turynie w 2003 roku. Była to jedna z wielu akcji sygnowanych inicjałami artystki, która organizuje sesje fotograficzne z udziałem modelek, komponując z ich ciał najróżniejsze układy w przestrzeniach galeryjnych.

Mała biała sukienka

Prezentowane w restauracji Blow Up Hall 50 50 prace Jadwigi Sawickiej to kolorowe zdjęcia pojedynczych części garderoby, które łączą w sobie wyrafinowaną prostotę kompozycji z aurą niepokoju. Ubrania są śladami po ciałach osób, których losów nie jest dane widzowi poznać. Na zdjęciach widać sukienki na drewnianych wieszakach, sfotografowane na monochromatycznym, jasnym tle. Te „portrety” rzeczy to pośrednio także portrety osób, które niegdyś je nosiły. Ich wygląd nie jest nam znany, ale obecność w tajemniczy sposób wyczuwalna. Ubrania zostały przedstawione w wyrafinowany estetycznie sposób, różniący się jednak od tego znanego z magazynów o modzie. Na fotografiach Sawickiej ubrania to nie towar, lecz przedmioty naznaczone emocjami i ludzką historią.

Kolorowa sukienka

Prezentowane w restauracji Blow Up Hall 50 50 prace Jadwigi Sawickiej to kolorowe zdjęcia pojedynczych części garderoby, które łączą w sobie wyrafinowaną prostotę kompozycji z aurą niepokoju. Ubrania są śladami po ciałach osób, których losów nie jest dane widzowi poznać. Na zdjęciach widać sukienki na drewnianych wieszakach, sfotografowane na monochromatycznym, jasnym tle. Te „portrety” rzeczy to pośrednio także portrety osób, które niegdyś je nosiły. Ich wygląd nie jest nam znany, ale obecność w tajemniczy sposób wyczuwalna. Ubrania zostały przedstawione w wyrafinowany estetycznie sposób, różniący się jednak od tego znanego z magazynów o modzie. Na fotografiach Sawickiej ubrania to nie towar, lecz przedmioty naznaczone emocjami i ludzką historią.

Cream Pie

Mottem sztuki Maurycego Gomulickiego jest, jak artysta sam deklaruje, „przyjemność i rozkosz”.

Zmysłowa fotografia w restauracji Blow Up Hall, jak wiele innych prac Gomulickiego, oddziałuje na widza poprzez barwę. Artysta posługuje się różem, który został wyparty z oficjalnego kanonu historii sztuki jako element popkultury, kiczu i złego gustu. Róż ma być, według Gomulickiego, wyzwoleniem seksualności i pożądania niezależnie od płci i orientacji seksualnej. Gomulicki zorganizował w 2006 roku w CSW Zamek Ujazdowski wystawę pt. „Pink Not Dead”, w całości poświęconą temu zagadnieniu. Twórczość artysty początkowo oscylowała między grafiką a malarstwem, później zaczął on posługiwać się głównie fotografią, stał się także kuratorem swoich wystaw. Gomulickiego interesuje przede wszystkim stymulacja seksualności widza, zachęcenie go do refleksji nad erotyką oraz relacja między pożądaniem a władzą. Dla jego twórczości charakterystyczna jest fetyszyzacja przedmiotu, osiągana przy pomocy dużych zbliżeń, fragmentaryzacji i izolacji. Maurycy Gomulicki żyje i tworzy w Meksyku.

Tea Ceremony

Praca „Tea Ceremony” należy do serii autoportretów Mariko Mori z lat 1994-1996.

Artystka sfotografowała siebie, stojącą na ulicy podczas serwowania herbaty. Ubrana w futurystyczny strój, na tle urbanistycznego krajobrazu Tokio, przywodzi na myśl postacie z filmów science-fiction lub komiksów. Mori wciela się w rolę sekretarki z wielkiej korporacji, jednak jej kobiecość zostaje podporządkowana tradycyjnym wyznacznikom kultury japońskiej, jest kobietą uległą i usłużną. W tym wizerunku artystka łączy zachodnie przekonania na temat Japonii z erotycznymi fascynacjami samych Japończyków, które odzwierciedlone zostają w postaci kobiety jako „seksownego cyborga”.

silver arrow

Michael Najjar jest niemieckim fotografem mieszkającym w Berlinie.

Artysta został zaproszony przez McLaren Mercedes do asystowania przy wyścigu formuły 1 na super nowoczesnym torze w Abu Dhabi. Spędził trzy dni „za kulisami” wyścigu fotografując mechaników, kierowców i same bolidy – sceny rzadko dostępne dla publiczności.

Praca ‘silver arrow’ przedstawia fragment karoserii samochodu wyścigowego McLarena (oryginalne zdjęcie zostało poddane obróbce). Artysta potraktował ten wyabstrahowany z kontekstu fragment bolidu jako wyrafinowaną formę, bliską nowoczesnej rzeźbie.

‘silver arrow’ jest wyrazem fascynacji artysty najnowszymi technologiami, której produkty łączą w sobie piękno, delikatność i techniczną perfekcję.

San Sebastian 1 (Fundacion COFF)

Spencer Tunick od 1992 r. kreuje w różnych miejscach świata monumentalne instalacje-performance, do których pozują mu setki nagich ochotników. Artysta grupuje postacie w zwartą masę, która formując określony kształt, wpisuje się w architekturę konkretnego wnętrza czy w krajobraz. Każdej akcji towarzyszy dokumentacja fotograficzna. „San Sebastian 1” to efekt performance zorganizowanego w Fundacion COFF w San Sebastian.

Archives nationales #09

W Suszni możemy także oglądać dwie wspaniałe fotografie autorstwa francuskiego artysty Patricka Tourneboeufa, który od lat 90. wykonuje wielkoformatowe zdjęcia wnętrz oraz przestrzeni urbanistycznych. Artysta zajmował się dokumentacją renowacji Centrum Pompidou, Grand Palais w Paryżu oraz pałacu w Wersalu. Prace Archives nationales #09 oraz #16 ukazują stare woluminy ksiąg i dokumentów we wnętrzu Archiwum Narodowego w Paryżu. Fotografie Tourneboeufa są refleksją dotyczącą rejestrowanych przez niego publicznych lub prywatnych wnętrz.

Archives nationales #16

W Suszni możemy także oglądać dwie wspaniałe fotografie autorstwa francuskiego artysty Patricka Tourneboeufa, który od lat 90. wykonuje wielkoformatowe zdjęcia wnętrz oraz przestrzeni urbanistycznych. Artysta zajmował się dokumentacją renowacji Centrum Pompidou, Grand Palais w Paryżu oraz pałacu w Wersalu. Prace Archives nationales #09 oraz #16 ukazują stare woluminy ksiąg i dokumentów we wnętrzu Archiwum Narodowego w Paryżu. Fotografie Tourneboeufa są refleksją dotyczącą rejestrowanych przez niego publicznych lub prywatnych wnętrz.

Taniec współczesny

Stary Browar Nowy Taniec to unikatowy, całoroczny, kilkupoziomowy (spektakle, wykłady, warsztaty, rezydencje, koprodukcje) program tańca współczesnego realizowany od 2004 roku. Ideą projektu jest popularyzacja sztuki tanecznej oraz wspieranie rozwoju młodych polskich choreografów i tancerzy poprzez stworzenie w Poznaniu miejsca regularnych prezentacji oraz kreacji tańca współczesnego, a zwłaszcza jego najnowszych awangardowych trendów (choreografia konceptualna, performance art, body art, zjawiska z pogranicza sztuk wizualnych i performatywnych).

Stary Browar pragnie stać się domem poznańskiego (i nie tylko) tańca współczesnego, prezentując najciekawszych, nieznanych dotąd w Polsce artystów. Jednocześnie chce aktywnie wspierać rozwój lokalnego środowiska tanecznego poprzez zapraszanie uznanych artystów i wykreowanie edukacyjnego programu międzynarodowych projektów i warsztatów choreograficznych oraz rezydencji rozwijających umiejętności i wiedzę rodzimych młodych twórców i szerokiej publiczności na temat sztuki tańca. W ramach powstałego w 2006 roku programu rezydencyjnego młodzi artyści wraz ze stypendium, miejscem do prób i promocją otrzymują szansę stworzenia w pełni profesjonalnego spektaklu tanecznego.

Programowi Stary Browar Nowy Taniec towarzyszą także projekty edukacyjne: regularne warsztaty taneczne i choreograficzne oraz cykl spotkań, wykładów i prezentacji materiałów dokumentalnych o historii i teorii tańca taniec.doc.

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci to pierwszy w Polsce cykliczny projekt koncentrujący się na rozwoju nurtu tańca współczesnego dla dzieci. W jego ramach odbywają się warsztaty ruchowe oraz prezentowane są najciekawsze spektakle taneczne przygotowane z myślą o dziecięcej publiczności.

Kuratorem programu jest Joanna Leśnierowska.

Film

Kino na Dziedzińcu Sztuki

Każdego lata na Dziedzińcu Sztuki odbywają się seanse kina plenerowego, które co roku wiąże jeden motyw przewodni. Projekcje filmowej klasyki i kultowych obrazów z prawdziwej taśmy filmowej w ciepłe w letnie wieczory mają swój niepowtarzalny urok i atmosferę, dlatego każdorazowo gromadzą kilkusetosobową publiczność.
Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

Kino na Dziedzińcu - edycja 2015

10. edycja Kina na Dziedzińcu Sztuki była obchodzona dość osobiście. Pokazane zostały filmy wybrane przez kilkudziesięcioosobowy zespół pracowników Starego Browaru, który w ten sposób chciał dać się poznać nieco bliżej. W repertuarze znalazły się takie filmy jak "W samo południe", "Król lew", "Kabaret", "Kika" czy "Osiem i pół".

Kino na Dziedzińcu Sztuki - edycja 2014

W 2014 roku motywem przewodnim było wakacyjne hasło Starego Browaru „Lato w mieście”. Na widzów czekały więc wakacyjne scenerie wielkich miast, ale też nieznośny chwilami upał i miejska gorączka. Wśród filmów znalazły się takie tytuły jak "Vicky Christina Barcelona", "Miasto gniewu", "Gorączka", "Pulp fiction", "Dirty dancing" czy "Amelia".

Kino na Dziedzińcu Sztuki - edycja 2013

W 2013 roku cykl liczący 10 filmów nosił tytuł „Zakochaj się w parku bardziej”. Kino na Dziedzińcu Sztuki otworzył film "Rocky", a w kolejnych tygodnia wyświetlane były m.in. filmy "Wszystko za życie", "Szklana pułapka", "Basen", "Znikający punkt" i "Powrót do przyszłości".

Kino na Dziedzińcu Sztuki

Skrzętnie dobierany repertuar, poprzedzony prelekcjami znawców kina i niezwykła atmosfera letniego kina w zabytkowej, artystycznej scenerii Starym Browarze, przyciąga kilkaset osób na każdy z seansów. Rekord frekwencji padł w 2013 roku na filmie „Wszystko za życie” (Into the Wild) z muzyką wokalisty Pearl Jam, Eddiego Veddera, który mimo deszczowej aury (pokaz odbył się, jak zawsze przy brzydkiej pogodzie, na Szachownicy) obejrzało ponad 700 osób.

W parku

Park im. Henryka Dąbrowskiego zlokalizowany jest pomiędzy ulicą Ogrodową na północy, ulica Ratajczaka na zachodzie, tyłami ulicy Półwiejskiej na wschodzie i budynkiem Starego Browaru na południu.

Od lat jest to jedno z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu poznaniaków. Ma ponad 4 hektary zadbanych trawników z zabytkowym starodrzewem, znajdują się tu ponad 4 kilometry alejek, dziesiątki ławek, a w sezonie letnim pojawiają się setki słynnych już leżaków Starego Browaru. Można tu spędzać czas od rana do późnego wieczoru, korzystając z licznych atrakcji przygotowanych przez Stary Browar oraz znajdujące się tu modne restauracje. Park ceniony jest zarówno przez młodzież, która tłumnie spędza tu popołudnia i weekendy w gronie przyjaciół, jak i rodziców z dziećmi (w ubiegłym roku wymieniono nawierzchnię alejek na bardziej przyjazną wózkom, w każdej chwili rodzice mogą skorzystać z udogodnień znajdujących się w Starym Browarze).

Godziny otwarcia: 08.00 - 22.00

Lato w mieście

Lato w mieście by Stary Browar to plenerowe kino i teatr, koncerty, zajęcia sportowe, artystyczne warsztaty, pikniki przy chilloutowej muzyce z przysmakami dostarczonymi przez restauracje Starego Browaru wprost do parku i znajdujący się w jego sercu Letni Punkt Informacyjny, w którym można wypożyczyć książki, gry i koce. Stary Browar przez całe lato udostępnia też w swoim parku setki wygodnych leżaków.

Majówka 2015

W pierwszych dniach maja Stary Browar tradycyjnie rozpoczyna… lato, a dokładnie akcję „Lato w mieście by Stary Browar” w swoim parku. Wśród atrakcji m.in. leżaki, gry, zabawy, chilloutowa muzyka i piknikowe jedzenie.

WF w Parku

Joga, zumba, ćwiczenia dla przyszłych i świeżo upieczonych mam oraz jeszcze mało znany w Polsce lacrosse, to bezpłatne zajęcia sportowe, które czekały na poznaniaków przez całe lato 2015 w parku Starego Browaru.

Teatr na leżakach

13 i 14 sierpnia w parku Starego Browaru odbyły się otwarte dla wszystkich przedstawienia teatralne pt. „Teatr na leżakach”. Nawiązują one do przedwojennych teatrzyków ogródkowych, których ideą było dostarczenie widzom wytchnienia od codzienności, zapewnianego przez pełne energii i humoru występy aktorów, tancerzy i muzyków. Przedstawienia przygotował jeden z najgłośniejszych w Polsce teatrów niezależnych ostatnich lat, Pijana Sypialnia.

Koncerty plenerowe

Na zakończenie wakacji 2015 Stary Browar przygotował jeszcze jeden duży ładunek pozytywnej energii. W niedzielę 30 sierpnia w parku Starego Browaru wystąpiły dwa młode zespoły, które szturmem podbiły serca społeczności internetowych – The Dumplings i Coals.

Warsztaty dla dzieci

W parku odbywają się również letnie warsztaty dla najmłodszych - zajęcia plastyczne w ramach akcji Lato w mieście oraz Letnie Pogotowie Sztuki organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Magazyn.

#foodproject w parku

Stary Browar wyszedł naprzeciw wszystkim, dla których leniuchowanie ze smakiem jest letnim priorytetem. W ramach swojej kulinarnej akcji #foodproject przygotował coś specjalnie na lato: #sandwich i #before dla gości parku.

Akcja #sandwich to kanapki i inne przysmaki łatwe do zjedzenia w ręku, serwowane przez restauracje Starego Browaru bezpośrednio na zielonej trawce.
Dodatkowo, w każdy piątek wakacji od godz. 17.00 grupy znajomych mogły cieszyć się dodatkowymi korzyściami dzięki akcji #before.

Dla dzieci

Stary Browar to także bogaty wybór ofert i wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży. Warsztaty artystyczne i ruchowe, spektakle czy specjalne seanse filmowe dla najmłodszych to tylko niektóre ze sposobów na ciekawe i wartościowe spędzanie czasu – także wspólnie z rodzicami czy opiekunami.
Co roku w trakcie ferii i wakacji w Starym Browarze organizowane są również specjalne, pełne atrakcji zajęcia dla dzieci.

Stary Browar dla dzieci

Stary Browar dla dzieci to m.in. organizowane corocznie ferie zimowe i letnie oraz Dzień Dziecka, a także zajęcia plastyczne na Szachownicy i w parku Starego Browaru, spektakle i wiele innych.

Lato w mieście 2015

1,5-godzinne plenerowe zajęcia kreatywne w parku z Młodym Uniwersytetem Artystycznym (czerwiec i lipiec) oraz uwielbianym przez dzieci, często współpracującym ze Starym Browarem artystą z misją edukowania przez sztukę, Tadeuszem Wieczorkiem. Najmłodsi za pomocą rozmaitych technik plastycznych realizowali tematy przedstawiane przez prowadzących w rozbudzających kreatywność i pomysłowość historiach. Dotyczyły one m.in. ekologii i natury, dzieci odkrywały też potencjał i nowe zastosowania otaczających, pozornie nieistotnych przedmiotów.

Warsztaty artystyczne

W ciągu roku dla dzieci organizowane są rozmaite warsztaty artystyczne na Szachownicy.

Ferie 2015: Offline vs Online

Pierwszy tydzień ferii w Starym Browarze dedykowany był aktywnościom OFFLINE czyli tym, w które bawiono się zanim powstały komputery, tablety i smartfony. Wypełniły je warsztaty tworzenia retro zabawek – skakanki, pacynki czy gry planszowej.
W drugim tygodniu ferii w Starym Browarze dzieci eksplorowały świat ONLINE. W programie znalazły się m.in. warsztaty programowania dla dziewczynek czy budowanie marsjańskiego robota.

Malowanie zajęcy

Tradycyjnie przed Wielkanocą w Starym Browarze pojawiają się wielkanocne zające. Atrakcją dla dzieci jest z pewnością nie tylko możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wielkimi zającami, ale także okazja uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach malowania zajączków.

Spektakle dla najmłodszych

Stary Browar i Teatr Atofri wspólnie przygotowali dla najmłodszych widzów cykl spotkań teatralnych. Opierają się one na komunikacji z maluchami za pomocą tworzonej na żywo muzyki, ruchu i plastyki, pozwalając dotrzeć do dzieci w nienarzucający, wolny od schematów sposób. Dzięki takiemu podejściu, spotkanie z teatrem dzieci w wieku 1-5 lat to podróż w pełną wrażeń, wypełnioną muzyką, śpiewem, opowiedzianą ruchem i przykuwającą kolorem krainę.

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne dla dzieci organizowane przy współpracy z najemcami.

Targi mody streetwearowej

Stary Browar wraz z TheAvenue.pl przygotował na zakończenie wakacji 2015 akcję Back To School. Powrót do szkoły stanął w tym roku pod znakiem streetwear’owego stylu. Była to świetna okazja do kupienia stylowych gadżetów i dodatków w promocyjnych cenach.

Godziny otwarcia

pn.-sb.09:00-21:00*
nd.10:00-20:00*

Piotr i Paweł

pn.-sb.08:00-22:00
nd.09:00-21:00

Niniejszy serwis używa plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz naszą politykę prywatności. Dowiedz się więcej.

Amatorów pysznych ciast zapraszamy do kawiarni w Starym Browarze.